Daniel Poniedziałek

Daniel Poniedzialek je osobní trenér a sportovec, který se zabývá kulturistikou. Pracuje hlavně v Bytomu a po celém Slezsku. I přes svůj mladý věk je velmi úspěšným sportovcem – na soutěži IFBB Daniel získal zlatou medaili v kulturistice v kategorii do 100 kg, čímž získal titul mistra světa IFBB. Daniel je také držitelem titulu mistra Evropy.

Prvním z největších úspěchů Daniela Poniedzialka bylo získání titulu mistra světa na mistrovství světa v kulturistice, které se konalo ve Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech.

Daniel získal zlatou medaili ve své kategorii do 100 kg.

Je to skvělý výsledek tvrdé práce, kterou Daniel Poniedzialek věnuje tomuto sportu.

Druhou největší výzvou Daniela byl výlet na evropský šampionát IFBB. Sportovec se připravoval na účast s velkým nasazením – cílem bylo nejen obsadit nejvyšší pozici ale také získat zkušenosti v kontextu budoucích startů. Přípravné období bylo náročné – Daniel spojil celodenní práci osobního trenéra v bytomské tělocvičně s vlastním tréninkem v městě Zabrze. Příprava vyžadovala spoustu času, energie a dobré organizace. Pokud jde o správu úkolů, Daniel je perfekcionista, takže neměl velké potíže s plánováním přípravy.

Účast ve španělské soutěži IFBB vyžadovala „nadstandardní” finanční zdroje, proto tým z HMS Fitness podpořil Daniela, aby jeho výlet byl pohodlný.

V Santa Susanna se ukázalo, že konkurence bude velmi silná – největšími soupeři, kromě samotných Španělů (tradičně), ukázal se ruský tým – silný a početný. Pro Daniela byla soutěž s titulovanými konkurenty silným zážitkem. Byl tam stres a adrenalin – soutěžit s konkurenty v zemi a soutěžit s nejlepšími v Evropě jsou dvě různé věci. Daniel každopádně vyhrál a získal zlato ve své kategorii. Všichni fanoušci v týmu HMS v Bytomu a v celém Polsku byli hrdí na Daniela, což bylo jasně vidět na jeho Facebooku a Instagramu.

Níže: Finále soutěže v kulturistice – IFBB ve španělském městě Santa Susanna

Zawody IFBB w Santa Susanna - złoto Daniela Poniedziałka

Níže: Veletrh Go Active Show 2019

Jeho nedávné úspěchy jsou:

– 1. místo na IFFB ve Španělsku, kategorie do 100 kg, Santa Susanna, 2019-05-04
– 2. místo – soutěž „Herkules“, kategorie „Kulturistika bez omezení“, Polsko – Kunice 2019-05-11
– 3. místo – soutěž „Słodkiewicz Classic“, kategorie do 100 kg, Polsko – Poznaň 2019-04-27.28